Chciałbyś mieszkać we własnym domu
Środowisko klienta
opiekun

Paweł Łatka

opiekun programu Młoda rodzina

pawel.latka@es-pl.pl

"Umożliwienie młodym ludziom dobrych warunków mieszkalnych jest najmądrzejszą polityką socjalną."

Ciągle słyszymy, jak ważne jest wsparcie dla młodych rodzin. Ale to wszystko słowa a wsparcia nie widać. Wierzymy, że dobrej jakości domy dla młodych ludzi są fundamentem właściwego rozwoju każdego państwa. Marzymy o tym, aby młode rodziny były szczęśliwe i miały dużo dzieci w pięknych domach. Nowy program MŁODA RODZINA jest naszym wkładem w lepsze życie młodych rodzin.

Młode finansowanie

Młodzi ludzie potrzebują własnego sposobu finansowania. Nie można zakładać, że młoda rodzina zdążyła zaoszczędzić 30% wartości domu, tak jak chciałyby tego banki. Absurdem jest zakładanie, że młode rodziny posiadają własną działkę.

Finansowanie w tym programie jest dopasowane do potrzeb młodych ludzi. Domy finansujemy z dodatkiem niewielkiego wkładu własnego lub bez niego. Również zakup działki w tym programie możemy całkowicie sfinansować kredytem.

Podstawą finansowania jest niska rata - korzystamy z możliwości maksymalnego okresu kredytowania. Instytucji udzielającej kredytu gwarantujemy za naszych klientów. Jesteśmy częściowo odpowiedzialni za naszych klientów, ponieważ chcemy obniżyć ryzyko kredytowe banku. Dzięki tej gwarancji klienci ES zyskują kredyt na korzystniejszych warunkach.

Korzystniejszy kredyt, biorąc pod uwagę jego okres kredytowania, oznacza spore oszczędności. Np. dla domu i działki o całkowitej wartości 420.000 zł miesięczna rata jest niższa o 300 zł. W ciągu 40 lat spłacania kredytu nasi młodzi klienci zaoszczędzą 144 000 złotych. To właśnie niska rata jest największą zaletą hipoteki ES.

Młoda rodzina

Najważniejszą częścią programu młoda rodzina jest niska rata. Temu zadaniu poświęciliśmy wiele energii. Właśnie dlatego udało nam się osiągnąć ratę poniżej 1000 złotych za dom 4+1 a z kolei miesięczna rata za podstawowy moduł rosnącego domu wynosi niecałe 800 złotych. Wierzymy, że niska rata jest kluczem do dobrego mieszkania i życia młodych ludzi. Jednocześnie staraliśmy się utrzymać sumę rat (działka + dom), poniżej kwoty średniego czynszu za mieszkanie.

Spłatę kredytu hipotecznego za własny dom uważamy za najlepszy rodzaj oszczędności emerytalnych.

Młoda rodzina

Raty wybranych domów

Pierwsza kwota to rata za sam dom,
druga kwota to suma rat za dom i działkę (działka o wartości 100.000 złotych).

Katarzyna 12831 zł1 250 zł
Ekonom N7-7987 zł1 390 zł
Krystyna 81 121 zł1 490 zł
Franek 51 399 zł1 790 zł
Łucja 171 413 zł1 830 zł
Franek 111 136 zł1 490 zł
Rosnący dom 2011 047 zł1 490 zł
Młoda rodzina

Celem tego programu jest osiągniecie raty poniżej 40% przychodów rodziny. Klienci mają do dyspozycji krótkoterminową pożyczkę żeby móc później uzyskać kredyt hipoteczny w banku, który standardowo wymaga wkładu własnego od klienta.

Oszczędność w eksploatacji

Młoda rodzina

Korzystna cena domu to nie wszystko, musi być on również tani w eksploatacji. Celem tego programu są ogólnie niskie koszty użytkowania domu, czyli suma raty oraz kosztów eksploatacji.

Uczymy się na błędach innych, jeśli chodzi o rozwiązanie dla młodych rodzin obciążenie finansowe budżetu rodzinnego nie może być zbyt duże. Dlatego nasza firma nosi nazwę „budynki ekonomiczne”. Budujemy wyłącznie niskoenergetyczne domy, Do ogrzewania domu używamy pompy ciepła.

Miesięczne koszty eksploatacji naszego domu 4+1 wynoszą około 500 zł. Jednak w Polsce dla różnych gospodarstw domowych są one rozbieżne. To spora różnica, jeśli młoda rodzina płaci miesięcznie za energię elektryczną oraz eksploatację domu 600 zł bądź 900 zł. Przez 40 lat spłacania kredytu możesz zaoszczędzić nawet 144.000 zł.

Rosnący dom

Potrzeby młodych rodzin często się zmieniają. Zupełnie inne potrzeby mają dwie młode osoby a inne rodzina z dziećmi. Wymyśliliśmy domy, które zmieniają się wraz z naszymi klientami. Nie musisz od razu na starcie budować wielkiego domu dla przyszłej rodziny a co za tym idzie płacić większą ratę za kredyt i większe koszty eksploatacji domu.

Rosnące domy to kolejna zasadnicza idea dla młodych ludzi. Ta idea daje dużą swobodę. Rozpocznij życie w domu 2+1. Kiedy nadejdzie czas i potrzeba łatwo i bez utrudnień dom rozbudujemy do modelu 4+1, wraz z pozwoleniem na budowę oraz rozszerzeniem kredytu. Tak samo jak na początku budowy, nie będziesz potrzebował wkładu własnego. Wystarczy telefon do nas z hasłem: „już pora na rozbudowę”.
Tutaj znajdziesz program ROSNĄCY DOM

Młoda rodzina

Dom bez zmartwień

Mieszkać dobrze znaczy dla nas tyle, co mieszkać bez większych zmartwień. Dbanie o dom nie może nas obciążać. Stworzyliśmy dla Ciebie program, w którym przez min. 30 lat dbamy o Twój dom. Program dot. serwisowania domów został automatycznie połączony z programem dla młodych klientów.

Raz w roku sprawdzimy szczegółowo stan Twojego domu. Wyeliminujemy ew. możliwe usterki w razie konieczności naprawimy, co trzeba. W trakcie takiej wizyty wyregulujemy okna i ogrzewanie. Taka usługa zapewni świetną kondycję naszym domom przez dziesiątki lat.

Młoda rodzina

Przyjaźń

Młoda rodzina

W ES już od kilku lat obserwujemy pewne zjawisko, są nim niestandardowe stosunki z klientami. Ludzie, którzy mieszkają w zbudowanych przez nas domach lubią ES, ponieważ traktujemy naszą pracę jak misję. Dlatego też wierzymy, że te dobre stosunki z klientami wynikają z chęci oferowania dobrych usług i pomocy, kiedy jest taka potrzeba.

Przyjaciele mieszkający w naszych domach umożliwili nam np. stworzenie Atlasu domów referencyjnych. Jednocześnie podsunęli nam temat do przemyśleń – zastanawialiśmy się jak zmienić standardowy zachodni model reklamowy. Jak z pomocą swoich przyjaciół oraz kontaktów społecznych zastąpić drogie tradycyjne reklamy w telewizji i prasie. Wpadliśmy na pomysł, żeby zaoszczędzone na reklamie pieniądze dać naszym klientom tym samym pomóc im w spłacie kredytu.

Młodzi ludzie są aktywni społecznie, spotykają się z innymi naszymi przyszłymi klientami. Taki sposób reklamy sprawdza się doskonale. Za polecenie nas innym klientom dokładamy się do spłaty Twojego kredytu. Zaprzyjaźniamy się z klientami, pomagamy im dbać o ich domy. Dzięki dobrym referencjom od klientów oszczędzamy pieniądze na reklamie. Chętnie część tak zaoszczędzonych pieniędzy inwestujemy ponownie w swoich klientów oraz w ich zadowolenie.

Oszczędne użytkowanie domu

Tani kredyt hipoteczny i niska rata nie powinny stanowić jedynego źródła korzyści. Ekonomiczne powinny być również koszty utrzymania domu.

Budujemy domy wyłącznie niskoenergetyczne. W programie MŁODA RODZINA każdy nasz dom wyposażony jest w technologię grzewczą z zastosowaniem pompy ciepła Carrier. Oznacza to, że w standardzie wyposażenia domu w tym programie każdy klient otrzyma od nas doskonalą pompę ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym zyskując nie tylko przyjemny komfort, ale również znaczącą oszczędność ogrzewania budynku oraz cieplej wody.

Janka i Piotr mieszkają w domu zbudowanym przez ES o nazwie Katarzyna 12. Miesięczna rata ich kredytu wynosi 1 875 zł. Co roku dzięki ich referencjom do ES przychodzi 3 nowych klientów. Jako podziękowanie za nowych klientów ES spłaca Jance i Piotrowi co roku 8 rat. Bajecznie proste, bajecznie skuteczne.

Stworzyliśmy więc ideę, jak na przekór mediom zaoszczędzić część kosztów naszym klientom.

Młoda rodzina

Program w skrócie

Młoda rodzina
  • W programie Młoda rodzina nie ma ograniczeń, co do wieku klienta.
  • W programie Młoda rodzina potrafimy sfinansować cały dom oraz zakup działki..
  • Gwarantujemy za naszych klientów bankom, dzięki czemu zyskują oni niską ratę końcową. W połączeniu z niskimi kosztami eksploatacyjnymi uważamy, że to doskonałe rozwiązanie dla młodych rodzin.
  • W tym programie można wybudować genialne rosnące domy – domy, które potrafią dopasować się do zmieniających się potrzeb mieszkaniowych klientów.
  • Integralną częścią programu jest również serwisowanie domu.
  • Z naszymi klientami pozostajemy w przyjacielskich stosunkach.
  • Pomagamy im w konserwacji domów, a jeśli polecą naszą firmę nowym klientom płacimy za nich część raty kredytu hipotecznego.

ES sp. z o.o., ul. Księdza Piotra Wawrzyniaka 3A, 53-022 Wrocław, telefon: 48 71 341 01 11, telefon komórkowy: 48 510 020 623, info@es-pl.pl

Informacje uzupełniające | Klauzula informacyjna