Spokojna budowa

„Chcemy zapłacić za dom dopiero po jego zbudowaniu” – tak brzmiało często powtarzane życzenie naszych klientów. Życzenie, które było uwarunkowane różnymi czynnikami.

garant

Petra Pańka

opiekun programu Spokojna budowa

petra.panka@es-pl.pl

„Nie muszą Państwo sprzedawać własnego mieszkania przed rozpoczęciem budowy nowego domu.“

Oferujemy program SPOKOJNA BUDOWA, dzięki któremu przeprowadzicie się do nowego domu i dopiero wtedy zaczniecie go spłacać.

Program SPOKOJNA BUDOWA to model inwestycji, w którym wyszliśmy tej potrzebie naprzeciw. Jeśli dysponujecie Państwo własną działką budowlaną bez wpisu do hipoteki oraz środkami w wysokości do około 30% ceny domu, możecie wybudować z nami dom:

  • z katalogu ES i o powierzchni całkowitej do 100 m2
  • bez zaciągania kredytu na budowę
  • płacąc znaczną większość kwoty dopiero po wybudowaniu domu
  • szybko – prace budowlane do stanu deweloperskiego trwają tylko 6 miesięcy.
Spokojna budowa
Spokojna budowa

Jak to działa

Żeby sfinansować budowę domu, ES będzie musiało zaciągnąć pożyczkę. Korzystając z programu SPOKOJNA BUDOWA musisz wiedzieć, że cena domu wzrośnie wówczas o 5% w stosunku do ceny kosztorysowej. To jednak jedyne dodatkowe koszty. Warto pamiętać, że w przypadku potrzeby szybkiej przeprowadzki do nowego domu, program może przynieść Inwestorowi istotne oszczędności (np. brak kosztów wynajmowania mieszkania przez dłuższy okres). Wkład własny Inwestora pokrywa koszty prac projektowych oraz zaliczkę na prace budowlane. Resztę pokrywa ES. Rozliczenie pozostałej (większej) części kwoty potrzebnej na budowę domu, następuje po zakończeniu inwestycji.

Najważniejsze zalety

  • gwarancja stałej ceny – cena za dom zapisana w umowie nie ulegnie zmianie
  • brak konieczności zaciągania kredytu na budowę
  • szybka budowa
  • święty spokój
  • możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego na już zbudowany dom – na korzystniejszych warunkach, niż na budowę domu
Spokojna budowa

Program wielu rozwiązań

Program SPOKOJNA BUDOWA będzie użyteczny w wielu różnych sytuacjach. W pierwszej kolejności skorzystają na nim ci z Państwa, którzy po przeprowadzce do nowego domu będą chcieli sprzedać swoją poprzednią nieruchomość. Dzięki temu będą się Państwo przeprowadzali tylko raz, do swojego nowego domu. Pieniądze otrzymane ze sprzedaży nieruchomości mogą pokryć koszty budowy nowego domu w o wiele wygodniejszym dla Państwa terminie.

Z programu SPOKOJNA BUDOWA mogą skorzystać również Ci, którzy woleliby uniknąć jednego z najtrudniejszych etapów budowania domu – płynnego finansowania z kredytu hipotecznego. Karuzela spotkań w banku, opinie rzeczoznawców warunkujące uruchamianie kolejnych transz kredytu (a niekiedy opóźniające prace budowlane) – to niełatwy i dość stresujący proces. Proponowane przez nas rozwiązanie całkowicie eliminuje ten etap.

Co równie istotne – po zakończeniu budowy domu możecie Państwo sfinansować jego zakup z kredytu hipotecznego udzielonego na korzystniejszych warunkach, niż kredyt na budowę. Płynne finansowanie budowy z punktu widzenia banku jest bardziej ryzykowne niż sfinansowanie zakupu istniejącej już nieruchomości. Dlatego w programie SPOKOJNA BUDOWA umożliwiamy sfinansowanie już zbudowanego domu przy wykorzystaniu kredytu hipotecznego. Nasi analitycy finansowi przygotują dla Państwa odpowiednio dobrane, korzystne rozwiązanie. Warunki, na których udzielony zostanie naszemu Klientowi kredyt, będą bardziej korzystne niż w przypadku stopniowego finansowania budowy.

Spokojna budowa

Szybka budowa

Ogromną zaletą tego programu jest przyspieszenie budowy domu. W odróżnieniu od standardowego finansowania (z kredytu hipotecznego) budowa będzie przebiegać płynnie i nie jest uzależniona od poszczególnych transz banku. Tym samym czas trwania budowy jest krótszy. Korzystając z programu SPOKOJNA BUDOWA masz pewność, że dom zostanie dokończony (do stanu deweloperskiego) po 6 miesiącach od rozpoczęcia budowy.

W sumie, korzystając z tego programu zaoszczędzisz nie tylko czas i pieniądze, ale również sporo nerwów, a swoim nowym domem będziesz się cieszyć szybciej. Co na tym zyska firma ES? Zadowolonego Klienta. To wszystko sprawia, że w naszej firmie bardzo lubimy program SPOKOJNA BUDOWA i gorąco go polecamy.