Zerowy wkład własny

Od 2014 roku polityka bankowa uległa dużemu zaostrzeniu, co spowodowało zmniejszenie dostępności kredytów hipotecznych.

garant

Kornel Szkwarek

opiekun programu Zerowy wkład własny

kornel.szkwarek@es-pl.pl

„Właściciel wynajmujący mieszkanie się nie ucieszy. Dzięki programowi ZEROWY WKŁAD WŁASNY klient nie potrzebuje działki ani własnych oszczędności. Płaćcie za własny dom i nie napełniajcie kieszeni obcym ludziom.“

Do tego Komisja Nadzoru Finansowego dołożyła swoje trzy grosze, co sprawiło, że marzenia o własnym domu stały się jeszcze większą mrzonką. Widząc zapotrzebowanie stworzyliśmy program ZEROWY WKŁAD WŁASNY, który marzenie zmienia w rzeczywistość.

Jak to działa?!

Wielu z naszych Klientów nie byłoby w stanie sprostać restrykcyjnym wymaganiom banków, stawianym przy kredytach hipotecznych. Według przepisów wkład własny musi stanowić minimum 10% wartości kredytu. Punktem wyjścia w tej sytuacji był program MŁODA RODZINA, w którym trzeba posiadać wkład własny. Pozostałą kwotę pokrywa już kredyt hipoteczny. W programie ZEROWY WKŁAD WŁASNY stworzyliśmy naszym Klientom możliwość „obejścia” tej sytuacji. Otóż wkład własny zastępujemy krótkoterminową pożyczką konsolidacyjną. Stosując ten model finansowy można całkowicie wyeliminować fakt nie posiadania wkłada własnego.

Nulová hotovost

Teoria w praktyce

Pan Marcin ze swoją żoną Weroniką są naszym klasycznym przykładem zastosowania programu ZEROWY WKŁAD WŁASNY. Zanim do nas przyszli wynajmowali dwupokojowe mieszkanie, w którym opłacali czynsz w wysokości 1 700 zł miesięcznie. Mieszkali w przeciętnej dzielnicy, na 3. piętrze bez windy. Według młodych małżonków nie było to miejsce dobre na powiększanie rodziny. Klientom tym zaproponowaliśmy działkę, z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej. Działka kosztowała naszych klientów 60 000 zł.

Z naszej oferty wybrali dom Miluszka za 245.050 zł. Para nie posiadała wkładu własnego, dlatego zaoferowaliśmy krótkoterminową pożyczkę konsolidacyjną, której spłata była pokrywana z kredytu hipotecznego. Marcin z Weroniką spłacają teraz ratę 1 350 zł miesięcznie. Rata miesięczna za kredyt hipoteczny jest więc niższa niż czynsz za poprzedni wynajem mieszkania. Komfort oraz jakość oczywiście bez porównania.

Nulová hotovost

Zmień sposób myślenia – płać za swoje, a nie za cudze

Gdyby nasi klienci nie zdecydowali się na budowę domu, do momentu przejścia na emeryturę za czynsz zapłacili by w sumie minimum 840 000 zł. Za te pieniądze nie należałoby im się nic. Na emeryture odchodzilyby bez własnego majątku i nadal musieliby płacić miesięczny czynś. Teraz wiedzą, że zamiast czynszu spłacają własny majątek, który będzie za 35 lat spłacony. Będą wtedy właścicielami własnego domu, który ma wartość rynkową około 1 miliona.

Przy bardzo podobnej racie miesięcznej jedną drogą możemy przejść na emeryturę bez żadnego majątku drugą zaś można być bardzo dobrze zabezpieczonym finansowo. Właśnie z tego powodu w ES uważamy, że stworzenie programu ZEROWY WKŁAD WŁASNY było doskonałym rozwiązaniem. Praktycznie od pierwszych tygodni funkcjonowania cieszył się dużym zainteresowaniem i popularnością szczególnie wśród młodych ludzi. Dzięki niemunie trzeba mieć oszczędności, żeby zbudować wymarzony dom, gdzie rata kredytu nie przewyższa standardowej wysokości najmu mieszkania.

Nulová hotovost